Sohbet Girişi
kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

Cinsel Sohbet odaları ile yeni partnerler ve arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Kolay, ücretsiz cinsel sohbete girme imkânı ile hayal ettiğiniz ilişkilere yelken açmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Kendinizi gönül rahatlığı ile ifade edebileceğiniz sohbet odalarımızda; aradığınız partner, aşk, dostluk ve arkadaşlığı bulmanız bir tık kadar kolay. Giriş yaptığınız chat sitemizde yeni arkadaşlıklar kurmanızın yanı sıra boş vakitlerinizi eğlenceli bir ortama çevireceğiniz tek adrestesiniz.

kalp

İnternette Cinsel Sağlık

73 / 100

İnternette Cinsel Sağlık

 

Öğrenciler ırksal ve etnik çeşitliliğin çalışma amacı ve öğrencilerin okul günü boyunca hazır bulunmaları temelinde her sitede mülakat için seçilmiştir. Indiana okulunda toplam 26 öğrenci, küçük New York City devlet okulunda 9 öğrenci ve büyük New York City devlet okulunda 23 öğrenci ile görüştük. Öğrencilerin yaşları 16 ile 19 arasında değişmektedir. Tablo 1 katılımcıların cinsiyet, ırk / etnik köken, eyalet ve dereceye göre dağılımını göstermektedir.

 

Perspektif çeşitliliğini sağlamak için Tablo 1’deki ırk / etnik köken kategorisine göre her cinsiyetten yedi öğrenciyle görüşmeyi amaçladık . Asyalı erkek öğrenciler için bir röportaj ve Siyah ve İspanyol erkek öğrenciler için iki röportaj ile bu hedefe ulaşamadık. Röportajları yürüten iki ortak yazar, özellikle farklı ırksal / etnik kökene sahip genç erkeklerin katılımına daha fazla engel teşkil etmiş olabilecek Beyaz, İspanyol olmayan, orta yaşlı kadınlar.

İnternette Cinsellik

Görüşmeler dijital olarak kaydedildi ve ortalama 40 dakika sürdü. Her katılımcıya bir takdir jetonu olarak 25 dolarlık hediye sertifikası verildi. Proje, Guttmacher Enstitüsü’nün kurumsal inceleme kurulu tarafından gözden geçirilmiş ve onaylanmıştır.

 

Her ne kadar bu makale çevrimiçi olarak kontrasepsiyon ve yoksunluk hakkında bilgilere odaklansa da, görüşmeler bir dizi potansiyel kaynağı kapsamıştır: okul, arkadaşlar, erkek arkadaş / kız arkadaşları, aile, kitle iletişim araçları, doktorlar / hemşireler ve dini gruplar. Her bir kaynak hakkında benzer sorular sorduk, yani gencin ne öğrendiği (yoksunluk ve doğum kontrolü / güvenli seks konularını araştırmak) ve bu tür bilgiler için kaynağa ne kadar güvendikleri. Benzer şekilde, görüşmeler sırasında sorulması gereken soruları özetlememize rağmen (görüşme kılavuzları için Ek’e bakınız) soru sırası ve dil konusunda esnek olduk. Örneğin, görüşmeler sırasında genellikle doğum kontrol terimini kullanmaktan kaçınmaya çalıştık.çünkü bazı gençler tarafından anlaşılmadı. Ön test sırasında doğum kontrolü teriminin bazen hap (veya bazen diğer hormonal yöntemler) anlamına geldiği şeklinde yorumlandığını tespit ettik .

Ayrıca bazı gençlerin, cinsel yolla bulaşan hastalıkları ve / veya hamileliği önlemek için güvenli seks terimini kontrasepsiyon (genellikle prezervatif) kullanmak için kısayol olarak kullandığını tespit ettik . Bu nedenle, görüşmelerde genellikle doğum kontrol, prezervatif veya güvenli seks terminolojisini kullandık . “Bana aile üyeleriyle doğum kontrolü, prezervatif veya güvenli seks hakkında yaptığınız tartışmalardan bahsedin.” Kısacası, analizimizde sıklıkla kontrasepsiyon terimini kullandık doğum kontrol, prezervatif ve güvenli seks arasında ayrılan ancak her üç konuya referansla.

İnternette Cinsel Sağlık

İnternette Cinsel Sağlık

İnternet ayrıca gençler için müstehcenlik içeren materyal veya pornografi kaynağı olabilir (Wolak, Mitchell ve Finkelhor, 2007 ; Ybarra ve Mitchell, 2005 ). Katılımcıların bu deneyimleri aşağıdaki ifadeyle paylaşma, çevrimiçi cinsel sağlık bilgileri ile ilgili bir dizi sorudan önce okuma istekliliğini artırmaya çalıştık: “Bu konuda, bazıları cinsel olarak açık olan çok fazla bilgi olduğunu biliyorum. Sorularım tüm farklı bilgi türlerine atıfta bulunuyor. ”

 

Tartışılan ana sorunları yakalamak için kılavuzlara dayalı yaklaşık 20 kodluk bir plan geliştirdik ve 58 transkripti QSR NVivo (Sürüm 8.0) nitel yazılım kullanarak kodladık. Metni okuyan her yazar belirli kodları arar ve her bir çalışma katılımcısı için konuyla ilgili önemli temalar için bir matris hazırladı. Sonuçlar, bu matrislerden kaynaklanan ortak temalara dayanmaktadır. Mülakatlardan alıntılar coğrafi yer, cinsiyet, ırk / etnik köken, yaş ve katılımcının günlük veya daha az sıklıkta İnternet kullanıcısı olup olmadığı ile belirlenir.

 

Sonuçlar

İnternette Cinsel Sağlık Bilgileri

Katılımcıların tümü internete maruz kaldıklarını ve İnternet’e aşina olduklarını bildirdi. Gençlerin çoğu ( n = 43) 30 dakikadan birkaç saate kadar günlük olarak İnternet’i kullandı. Kalan 15 genç arasında İnternet kullanımında önemli farklılıklar vardı; Bazıları bunu her gün kullandığını bildirirken, bazıları daha az kullanım bildirmiştir. E-posta, anlık mesajlaşma ve sosyal ağ iletişimi (MySpace ve Facebook) en yaygın İnternet etkinlikleriydi ve gençlerin neredeyse tamamı interneti bu amaçlar için kullandı. Daha az yaygın olmasına rağmen, ödev / araştırma, müzik, alışveriş ve oyun (çoğunlukla erkek katılımcılar ile sınırlı) diğer İnternet etkinlikleriydi.

 

Genç bir azınlık ( n = 21) çevrimiçi kontraseptif bilgilere maruz kalmıştır. Bu gençlerin çoğu, okul ödevlerine yanıt olarak ve daha az sıklıkla kişisel bir durum veya diğer aramalar sırasında bunlara tökezledikleri için bu bilgilere aktif olarak erişmiştir. Bazı durumlarda, gençler diğer kaynaklardan duydukları veya öğrendikleri kontraseptif bilgileri onaylamak veya iki kez kontrol etmek için çevrimiçi olma hakkında konuştular. Bu ergenler teknik olarak İnternet’ten cinsel sağlık bilgileri edinmiş olsalar da, bu bilgilere sınırlı maruz kalmaları, bunun birincil bir cinsel eğitim kaynağı olmadığını düşündürmektedir.


Yazar: Arzu

Görüntüleme: 123 defa

Kategori: Cinsel Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 28 Nisan 2022

Cevap bırakın