Sohbet Girişi
kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

Cinsel Sohbet odaları ile yeni partnerler ve arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Kolay, ücretsiz cinsel sohbete girme imkânı ile hayal ettiğiniz ilişkilere yelken açmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Kendinizi gönül rahatlığı ile ifade edebileceğiniz sohbet odalarımızda; aradığınız partner, aşk, dostluk ve arkadaşlığı bulmanız bir tık kadar kolay. Giriş yaptığınız chat sitemizde yeni arkadaşlıklar kurmanızın yanı sıra boş vakitlerinizi eğlenceli bir ortama çevireceğiniz tek adrestesiniz.

kalp

Cinsel Sağlıkta Yapılması Gerekenler

69 / 100

Cinsel Sağlıkta Yapılması Gerekenler

 

 

Doğum kontrolünde pek bir şey görmedim, ama sadece bir proje yapmak zorunda kaldığımda, çok iyi bilgiler gibi buldum, çünkü bir sağlık projesi ve benzeri şeyler yapmak zorunda kaldık ve bazı iyi bilgilere sahip olmalıydık ve onun gibi şeyler. Ama internette arama yaparken, pop-up’lar gibi bunun hakkında hiçbir şey göremiyorum.

 

(New York, Siyah kadın, 16 yaşında, daha az sıklıkta İnternet kullanıcısı)

 

Mesela, bir keresinde bir sorum vardı, biliyor musun? Annem gibi sormak beni gerçekten rahat hissetmiyordu, çünkü etraftaki tek kişi oydu. Bilirsiniz, ben gibiydim, internete girdim ve “Bir kız onun döneminde hamile kalabilir mi?”

 

(Indiana, Hispanik erkek, 17 yaşında, günlük İnternet kullanıcı)

Cinsel Sağlıkta Yapılması

İntrasepsiyon ve güvenli seks hakkında kendilerini eğitmek için İnternet’i düzenli ve proaktif olarak kullanan gençler, kuraldan ziyade istisnalardı.

 

Bu bir Web sitesi gibi, ben de, dönemler ve şeyler ile ilgili kişisel problemlerim olduğunda, seks ve sağlık ile uğraşmak zorunda olan her şeyi arayabileceğiniz bir arama forumu gibi ve size doğum kontrolünü anlatıyor gibi gittim. ve size prezervatifleri anlatır, size devam edebilecek farklı şeyleri anlatır. Gerçekten bilgilendirici ve gençlerin rahatı gibi.

 

(Indiana, Beyaz kadın, 18 yaşında, daha az sıklıkta İnternet kullanıcısı)

 

Gençlerin çoğu, internette kontraseptif bilgilere maruz kalmadığını bildirmiştir. Bazı durumlarda, bilginin ihtiyaç duyulması halinde orada olduğunu bildiklerini, ancak araştırmaya veya tıklamaya motive olmadıklarını ifade ettiler. Diğerleri ise okul, arkadaşlar ve aile gibi başka kaynaklara gidecekleri ya da zaten bilgilere sahip oldukları ile ilgili. Bazı gençler, çevrimiçi reklamları (ör. Pop-up’lar veya kenar çubuğu reklamları) gördüklerini hatırlayabilmelerine rağmen, kontraseptif bilgilere maruz kalmamıştır. Bununla birlikte, az sayıda genç, İnternet reklamlarının kendilerine yeni veya somut bilgiler sağladığını ve çoğunun onları marka bilinirliğini artırması veya göz ardı edilecek bir şey olarak gördüklerini ileri sürdü.

 

(Indiana, Beyaz kadın, 16 yaşında, günlük İnternet kullanıcısı)

Cinsel Sağlıkta

Onlardan [arkadaşları] hakkında çok fazla bilgim olduğunu söyleyemem, ama ne olduğuna bağlı olarak, internete bakmak ve onlara bu konuda güvenip güvenemeyeceğimi görmek isteyebilirim.

 

(Indiana, Beyaz erkek, 17 yaşında, günlük İnternet kullanıcısı)

 

Gençler, internette çok fazla bilginin kullanıcı tarafından oluşturulduğunun farkındaydı (“Herkes bir Web sitesi yapabilir”) ve bu, gençlerin tartışmasız bir şekilde bu kaynaktan cinsel sağlık bilgilerini tüketmemelerinin veya aramamalarının bir başka nedeniydi. Bazı gençler, cinsel sağlık sorunları hakkındaki bilgilerin, bölgede uzman olmayan ve bu nedenle yanlış olabilecek biri tarafından üretilmiş olabileceğine dair endişelerini dile getirdiler. Web sitesi Wikipedia’sı, kullanıcı tarafından oluşturulan kesin olmayan bir örnekti.

 

İnternet gibi, Wikipedia gibi şeyleri ve bunun gibi şeyleri görürsünüz; ve insanların bunun gibi bilgileri ve şeyleri düzenleyebileceğini biliyorsunuz. Yani esas olarak, sadece arkadaşlara ve eşyalara gidiyorum. Çevrimiçi görünmüyormuşum gibi çünkü bu kaynaklar gibi gerçekten güvenemiyorum. Bazıları yalan söylüyor olabilir, bazıları sahte olabilir.

 

(Indiana, İspanyol kadın, 18 yaşında, günlük İnternet kullanıcı)

Cinsel Sağlıkta

Bazen bildiğiniz gibi .com gibi kendi kişisel deneyimimde herkes bir Web sitesi oluşturabilir, ancak .org daha çok bir organizasyon gibidir, daha güvenilirdir, ancak bu tamamen ona güven.

 

(New York, Asyalı erkek, 18 yaşında, günlük İnternet kullanıcısı)

 

Son olarak, internetteki cinsel olarak açık veya cinsel yönelimli materyalin her yerde görünen doğası, bazı ergenleri seks hakkında gerçek bilgiler için güvenmeye isteksiz hale getirdi. Ayrıca, ürünleri satmak veya pazarlamak için kullanılan “seks ve cinsel görüntüler” (“seks satıyor”), bazı gençleri sağlanan gerçek bilgilerden kuşkuyla karşıladı.

 

İnternet gibi, tıpkı seks için dev billboard gibi. Gerçekten, eğer gençseniz gitmek için iyi bir yer değil, çünkü internette olmak, çünkü tüm pop-up’lar ve tür yazabileceğiniz şeyler seks yapmak istemenizi sağlar. Bu yüzden gerçekten yoksunluk kuralı ve doğum kontrolü, güvenli seks hiçbir şeyi zorlamaz.

 

(Indiana, Beyaz erkek, 17 yaşında, daha az kullanıcı)

 

Bu gerçekten zor çünkü insanlar, benzer doğum kontrol seçenekleri aradığınızda, “Ah, burada, biraz prezervatif almak ister misiniz?” bilirsiniz ve bunun gibi şeyler, bana bilgi vermek yerine, size satmak isterler.

Cinsel Sağlıkta Yapılması Gerekenler, Cinsel Sağlıkta Yapılması, Cinsel Sağlıkta, Cinsel Sağlık

 


Yazar: Arzu

Görüntüleme: 129 defa

Kategori: Cinsel Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 01 Mayıs 2022

Cevap bırakın